14 grudnia 2017

męska czapka

Kolejna czapka robiona na zamówienie. Niekoniecznie musi być męska ale tym razem zamawiana była przez mężczyznę. Miała być ciepła, bo właściciel właśnie wrócił z ciepłych krajów i marznie. Dawno temu zrobiłam mu już czapkę zgodnie z projektem. Była luźna i w choinki. Niestety po jakimś czasie rozciągnęła się jeszcze bardziej i nadawała się już tylko do zakładania na kask podczas snołbordu. Taki znak rozpoznawczy. Miło mi było niezmiernie, że eksploatowana jest do ostatnich jej chwil.

To jeden z moich ulubionych klientów. Ma konkretne wyobrażenia, a na moje pytania nie odpowiada "nie znam się, wymyśl coś" tylko się angażuje, słucha moich wyjaśnień i podejmuje decyzje. Wahał się jednak jak zapytałam o długość. Dlatego zaproponowałam czapkę dopasowaną do głowy po wywinięciu jej brzegu, która po odwinięciu, jest długości smerfowatej. Można sobie wybrać co się woli.


Ta czapka powstała z grubej wełniano-akrylowej włóczki. Tym razem starałam się żeby nie wyszła za luźna. Jest mięsista, i gość gęsta. Mam nadzieję, że czapka faktycznie będzie ciepła i spełni oczekiwania.


A tak wyglądała czapka w choinki w akcji.

2 komentarze:

  1. Może i męska, ale ja bym taką nie pogardziła.. ani ja ani moja głowa, szczególnie po tym jak mnie dziś wygwizdało :) Świetna czapka!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście! Równie dobrze może być damska :) przymiotnik "męska" zyskała tylko przez płeć zamawiającego. Bardzo dziękuję :)

      Usuń